Satiksmes ierobežojumi pie Daugavas muzeja!

14.jūlijā, Daugavas muzejā viesosies Latvijas simtgades Puķu draugu saiets Salaspilī. Muzeja autostāvvieta šajā dienā ir rezervēta mūsu viesiem no Puķu draugu saieta, tāpēc lūdzam apmeklētājus personīgos auto novietot gar ceļu, kas ved uz muzeju. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Goran Gora - koncerts vasaras un Daugavas vidū!

22. jūlijā, vasarīgā svētdienas pēcpusdienā 16.00, aicinām uz Doles salu, kur Daugavas muzeja parkā savu sajūtu pasaulē ievedīs mūziķis Goran Gora.

Kopš Goran Gora pievērsies dziesmu rakstīšanai latviski, katra uzstāšanās kļūst par īpašu stāstu par Pasauli katrā no mums, kā arī par Pasauli, kas mums visiem ir kopīga. Dziesminieka novērojumus par mūsu ikdienu un dzīvesziņu papildina dziesmas ar Knuta Skujenieka, Imanta Ziedoņa un paša Goran Gora dzeju. Koncertā Daugavas muzejā izskanēs tās Goran Gora dziesmas, kuras paša dziesminieka redzējumā ir svarīgākie pagrieziena punkti viņa daiļradē.

Daugavas muzeja parks savu viesmīlību un lielisko skanējumu ir pierādījis jau daudzu gadu garumā. Noskaņu ir novērtējuši kamermūziķi, kuri atgriežas, lai spēlētu vēlreiz jau tradicionālajā Kamermūzikas koncertā augusta sākumā, 2017.gada vasarā parka centrālās daļas viesmīlību izbaudīja Kārļa Kazāka mūzikas cienītāji, bet šī gada vasaras saulgriežos Doles sala piedzīvoja vēl nebijuša mēroga skaņu piedzīvojumu Dabas koncertzālē. Koncerti Daugavas muzeja parkā vienmēr ir personīgi, skaisti un draudzīgi gan ģimenēm, gan velobraucējiem, gan dzīvniekiem.

Aicinām līdzi ņemt sedziņas un pledus, ko paklāt zālītē, lai baudītu gan koncertu, gan laisko svētdienas pēcpusdienu!

Uz koncertu biļetes būs iespējams iegādāties koncerta dienā, muzeja kasē.

Visiem piecīgus Līgo svētkus!

Vairāk par Dabas koncertzāles norisi:

Ierodoties ar automašīnu, tā ir jāatstāj norādītajās stāvvietās un tālāk ar kājām jādodas līdz muzejam. Tiem, kas uz pasākumu dosies ar velosipēdiem, tos būs iespēja pieslēgt (ar saviem saslēgiem) netālu no ieejas, speciāli ierīkotā vietā muzeja teritorijā. Muzeja parkā no 19:00 visa vakara garumā varēs piedalīties un iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, bet tālākajā - atpūtas teritorijā reizē ar tumsas iestāšanos būs Dabas koncertzāles muzikālā daļa.

Koncerts norisināsies dabā, tāpēc parūpējieties par savu ērtību un paņemiet līdzi sedziņas vai pledus, ko paklāt sēdēšanai!

Pasākuma laikā lūdzam ievērot drošības noteikumus, cienīt vienam otru un dabu, un baudīt pasākumu!

*Pasākuma laikā tiks filmēts un fotogrāfēts, iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes nodrošināšanai un nekomerciāliem mērķiem.

Dzīvības enerģija!

Šogad gada īsāko nakti sagaidīsim kopā ar Dabas koncertzāli Daugavas muzejā Šī gada tēma - mazais aktīvais skābekļa ražotājs HLOROPLASTS!

Šūpuļdziesma Daugavas muzejā

19.maijā lielākā daļa muzeju pasaulē aicina pie sevis netipiskā stundā - pēc darba laika, kad atveram durvis un aicinām iepazīt muzeju no cita leņķa - citā gaismā. Šī gada muzeju nakts tēma ir "Šūpulis", atzīmējot Latvijas valsts dzimšanu pirms 100 gadiem. Daugavas muzejs aicinās sadzirdēt šūpuļdziesmas, kas no krēslas ieaaijās naktī. Pasākuma laikā muižas parkā šūpuļa sajūtu varēs meklēt ar visām maņām - ar acīm meklēt audiovizuālās instalācijas, ar ausīm aizklausīties līdz Daugavas viļņiem un muzikālām performancēm, bet prātam un sirdij baudījumu un īpašu noskaņu piedāvās dzejas lasījumi muzikālā pavadījumā. Dzejas un mūzikas perfmormanci ir sagatavojuši dzejnieki no apvienības „13.kurss” kopā ar draugiem mūziķiem, dolomītu skaņās atdzīvinās mūziķis Didzis Upens, bet vides objektu – instalāciju parkā veidos L.Gulbe, E.Everte un M.U.Misūne. Jau no 19:00 apmeklētājus iesaistīties aicinās Salaspils jaunieši no organizācijas „Zibsnis”, palīdzot izgatavot sapņu ķērājus. Īpaša vieta muzeju naktī šogad atvēlēta vienai no Latvijas simtgades filmām – „Mērijas ceļojums”, kuru trīs seansos visa vakara garumā būs iespēja noskatīties improvizētā kinoteātrī. Tiem, kuri meklēs īstu pirmsmiega mieru, vajadzēs pakāpt pāris soļus no taciņas, lai paliktu nosacītā klusumā, kur savu šūpuļdziesmu sacer pati māte Daba - ar Daugavas viļņu šalkšanu, putnu vīterošanu un koka zaru šūpošanos. Gaidīsim Daugavas muzejā šajā īpašajā naktī!