Meklējam kolēģi - muzejpedagogu!

 

Meklējam sirsnīgu, dzīvespriecīgu un profesionālu kolēģi, kurš novērtēs Doles salas burvību un Daugavas muzeja vēstures tematu specifiku!

 

Amata nosaukums: Muzejpedagogs

Darba samaksa: līdz 980.00 EUR pirms nodokļu nomaksas

Slodze: Pilna slodze, uz nenoteiktu laiku

 

Galvenie amata pienākumi:

 • Sagatavot un vadīt pedagoģiskās un mūžizglītības programmas skolēniem un pieaugušajiem;
 • Konsultēt apmeklētājus par muzejpedagoģisko programmu piedāvājumu;
 • Vadīt ekskursijas Daugavas muzeja veidotajās izstādēs un ekspozīcijās, vadīt tematiskās ekskursijas muzeja teritorijā;
 • Piedalīties muzeja krājuma digitalizācijas darbā;
 • Piedalīties muzeja projektu sagatavošanā un īstenošanā; 
 • Piedalīties muzeja pasākumu organizēšanā un norisē gan muzeja teritorijā, gan ārpus tās.

Prasības:

 • Augstākā izglītība humanitārajās zinātnēs vai pedagoģijā;
 • Izcilas komunikācijas prasmes, labas publiskās uzstāšanās prasmes;
 • Teicamas latviešu valodas zināšanas, svešvalodu (īpaši krievu valodas) zināšanas sarunvalodas līmenī;
 • Prasme lietot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas;
 • Prasme strādāt komandā, precizitāte un augsta atbildības sajūta; 
 • Pieredze muzeja darbā tiks uzskatīta par priekšrocību.

 

Piedāvājam:

 • Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas, t.sk. veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;
 • Labus darba apstākļus skaistā vietā.

 

Iesniedzamie dokumenti:

 • Pieteikums/Motivācijas vēstule;
 • Pretendenta dzīves apraksts (CV).

 

Dokumenti iesniedzami elektroniski uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 2021. gada 30. aprīlim.

Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kas nonāks 2.atlases kārtā!

Sīkāka informācija pa tālruni 67216367 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

May be an image of outdoors, tree and text

Daugavas muzejs laiž klajā pirmo rakstu krājumu!

Februāra sākumā lasītājiem tiek nodots Daugavas muzeja pirmais rakstu krājums, kurā publicēti kopskaitā 6 zinātniski raksti par Salaspils novada un Daugavas lejteces reģiona vēsturi.

Rakstu krājums ir rezultāts gandrīz divus gadus ilgam pētnieciskajam darbam, kura ietvaros Daugavas muzeja speciālisti un Latvijā zināmi vēsturnieki atklāj novadam vai Daugavas lejteces reģionam nozīmīgas vēstures tēmas dažādos vēstures periodos. Rakstu krājums dod būtisku  ieguldījumu vietējā reģiona un visas Latvijas vēstures kopējā izpētē, jo aptver tēmas, kas līdz šim nav bijušas pētnieku uzmanības centrā. Visiem rakstiem pievienots kopsavilkums angļu valodā.

Daugavas muzeja rakstu krājuma 1. sējums ir lielisks veids, kā iepazīt reģiona vēsturi Latvijas vēstures kontekstā, kvalitatīvu pētījumu formā. Visus rakstus papildina arī vizuālie materiāli - fotogrāfijas, kartes, dokumenti, palīdzot katram interesentam iedziļināties un iztēloties vēsturiskos notikumus.

Krājumā pārstāvētās tēmas nosedz dažādus vēstures posmus. Daugavas muzeja speciālists Aivars Siliņš padziļināti pēta arheoloģiskās senvietas Daugavas lejteces posmā no Ikšķiles līdz Rīgai, īpašu uzmanību pievēršot senvietu apzināšanai, izpētei, saglabāšanai un aizsardzībai. Viduslaiku vēstures notikumos iedziļinājusies ir vēsturniece Eva Eihmane. Rakstā autore ir koncentrējusies uz mazāk zināmajiem 12.-15.gs. politiskajiem notikumiem, kuru centrā bija saspīlētās attiecības starp Rīgas arhibīskapu un Vācu ordeni, uzsverot, ka dzīve blakus galvenajai varas centrālei Rīgai bija gan ar saviem ieguvumiem, gan arī zaudējumiem, jo savstarpējās varas dalīšanas cīņās bieži galvenais cietējs bija vietējais zemnieks.

Salaspils iedzīvotājiem īpaši interesants būs Daugavas muzeja speciālistes Lilitas Vanagas raksts par Kurtes muižu. Lai gan vispārējais uzskats ir, ka Salaspils apbūve ir radusies pēdējos 60 gados, autore ved ceļojumā pa Salaspils nosacīto centru - Līvzemes ielas un Miera ielejas apkārtni - laikā no 19.gs. beigām līdz 1. pasaules karam, ļaujot pamanīt detaļas un zīmes ainavā, kas liecina par Kurtes muižas apbūvi, un kā tā ir ietekmējusi mūsdienu Salaspils izkārtojumu.

Puse no rakstu krājuma satura ieved lasītāju 20.gs. sarežģītajos vēstures līkločos, kuru notikumi Salaspils apkārtnē ir ar īpašu nozīmi visas Latvijas vēstures kontekstā. 2019. gadā Daugavas muzejs organizēja konferenci, kuras centrā bija Juglas kauju simtgade. Vēsturnieks Jānis Šiliņš, kā viens no konferences dalībniekiem, šo tēmu turpina arī savā pētījumā par Latvijas Neatkarības kara notikumiem Rīgas un Salaspils apkārtnē. Raksts ir interesants ar to, ka autors šos notikumus apskata no neparastas puses, pamatā piedāvājot notikumus vērot no pretinieku - Dzelzsdivīzijas un Landesvēra skatu punkta. Neatkarības kara pētījumu centrā līdz šim vienmēr ir bijušas Cēsu kaujas, tomēr notikumi Pierīgā 1919. gada vasarā ir svarīgi, un tos var uzskatīt par bermontiādes prelūdiju.

Vēsturnieka Kārļa Kangera sagatavotais raksts ir viens no plašākajiem līdz šim veiktajiem pētījumiem par padomju karagūstekņu vēsturi Latvijas historiogrāfijā. Īpašu uzmanību raksta autors pievērš Rīgas stacionārās padomju karagūstekņu nometnes (saīsināti – Stalag 350) filiālei Salaspilī, lasītājiem nododot pirmo uz vēsturisko avotu bāzes sagatavoto pētījumu par šīs nometnes vēsturi. Raksts palīdz kliedēt vienu no novada vēstures “baltajiem plankumiem” un rekonstruēt traģiskos Otrā Pasaules kara notikumus novadā.

Par vienu no Salaspils novada zināmāko objektu - Salaspils memoriālu - rakstu ir sagatavojusi Daugavas muzeja speciāliste Laine Juhansone. Autores raksts ir viens no pirmajiem akadēmiska rakstura vēsturnieku darbiem, kurā atspoguļota Salaspils memoriāla izveides vēsture, sākot no ieceres tapšanas, paša memoriāla būves, līdz pat tā atklāšanai un ansambļa darbībai padomju periodā. Papildus rakstā tiek apskatīta arī netālu esošā bojā gājušajiem karagūstekņiem veltītā pieminekļa izveide, tādā veidā dodot kompleksu skatījumu uz padomju varas īstenoto atmiņu politiku par Otrā Pasaules kara notikumiem Salaspils novadā .

Muzeja sociālajos tīklos ir iespējams arī iepazīties ar īsu katra raksta autora komentāru, kas dod iespēju iepazīties ar apskatītajām tēmām un izlemt jau par krājuma iegādāšanos.

Rakstu krājums izdots ar Salaspils novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Krājumu “Daugavas muzeja raksti” ir iespējams iegādāties Daugavas muzejā. Ar laiku tas būs pieejams arī citās vietās - Salaspils TIC u.c.

Krājuma cena muzejā - 16 Eur.

 

 

 

Jauna izstāde Daugavas muzejā!

No 18. novembra Daugavas muzejā ir jauna mākslas izstāde - Sindijas Mactamas personālizstāde “Tumšais laiks”. Izstāde ir ilustrāciju cikls, kas izved skatītāju cauri trim latviešu mitoloģiskajiem līmeņiem – pazemei, zemei, debesīm, un iepazīstina ar dažādajām būtnēm, kas tur mājo. Otra izstādes daļa ļauj iepazīties ar izplatītākajām tradicionālajām latviešu masku grupām, kas ir īpaši aktuāli tumšajā gada laikā, kas senāk asociējās tieši ar budēļiem un ķekatām. Māksliniece aicina ar ilustrāciju palīdzību ieraudzīt tuvo un cilvēcisko folkloras tumšajā pusē. Izstāde Daugavas muzejā būs apskatāma visu tumšo gada laiku – līdz pat februārim, kad ar Meteņiem tiek svinētas ziemas beigas.

Izstādes autore Sindija Mačtama ir dizainere un ilustratore. 2016. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Autore pārstāv digitālo paaudzi, tāpēc darbi radīti digitālā, ar tradicionālajiem medijiem jauktā tehnikā. Autores galvenais iedvesmas avots ir latviešu vēsture un folklora, kas atspoguļojas visos darbos. Pirmā Sindijas Mačtamas personālizstāde “Saknes debesīs”(2016) kalpoja kā sākums sadarbībai ar folkloras kopu “Vilkači”, izstrādājot animēto mūzikas video “Izkaptiņa”. Bet 2017. gadā autore dibinājusi zīmolu “PEKLE”, lai visām radītajām latviskajām lietām būtu sava mājvieta.

Aicinām izstādi apmeklēt individuālos apmeklētājus (vienas mājsaimniecības ietvaros), kā arī ievērot drošības norādījumus - distances ievērošanu, roku dezinfekciju un sejas masku lietošanu iekštelpās.

Sveiciens valsts svētkos no Daugavas muzeja!

18. novembrī Daugavas muzejs visu dienu (10.00-17.00) būs atvērts individuālajiem apmeklētājiem!

Tehnisku iemeslu dēļ ieejas biļetes 18.11.2020. būs iespējams iegādāties tikai skaidrā naudā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Atgādinām, ka apmeklējot muzeju, jāievēro visi drošības norādījumi - iekštelpās obligāta ir sejas masku lietošana un distances ievērošana. Kā arī pirms iekštelpu apmeklējuma aicinām dezinficēt rokas.

 

Noderīga informācija, plānojot Daugavas muzeja apmeklējumu!

No 14. oktobra, apmeklējot Daugavas muzeja pamatekspozīciju iekštelpās - muižas ēkā un brīvdabas sētā - obligāti jālieto sejas maska. Muzeja plašajā āra teritorijā masku lietošana joprojām ir brīvprātīga.

No 1. novembra ekskursijas, pedagoģiskās nodarbības un nojumes noma valstī noteikto pulcēšanās ierobežojumu un pieaugošās saslimstības dēļ netiek pieņemtas. 


Būsim atbildīgi, un ceram tikties arī turpmāk!

Muzejpedagoģiskās nodarbības Daugavas muzejā 2020/2021. gada sezonā!

Rudens sezonā (no 21. septembra!) Daugavas muzejā, ņemot vērā aktuālos ierobežojumus, galvenokārt aicināsim pieteikties uz nodarbībām, kas norisināsies muižas parkā un zvejnieku sētā.
Grupā līdz 15 cilvēkiem vēl aizvien ir iespēja pieteikties uz visām piedāvātajām nodarbībām (arī iekštelpās)

💡Pirmsskolas vecuma bērniem (grupa 15+)
Piedāvājam divas nodarbības – “Lielais loms” un “Dabas vērtības Daugavas muzeja parkā”.

💡1.-5.klašu skolēniem (grupa 15+)
Nodarbības “Orientēšanās muižas parkā” un “Doles zvejnieka zābakos”.

💡5.-12.klašu skolēniem un jauniešiem (grupa 15+)
Nodarbība “Izaicinājuma spēle parkā” un “Vēstures liecības muižas centrā”.

➡️ Uz visām nodarbībām aicinām pieteikties laicīgi un rēķināties ar vismaz 1,5 h vienai nodarbībai.
➡️ Muzeja ierobežoto resursu un drošības dēļ nepieņemam 2 klases vienlaicīgi!
➡️ Nodarbību saturu pielāgojam arī jūsu vajadzībām, tāpēc ļoti priecāsimies par sarunu pirms apmeklējuma, lai atbildētu uz visiem jautājumiem un pēc iespējas personalizētu mācību procesu.