Daugavas muzeja parks 20. janvārī ir SLĒGTS!

Daugavas muzeja darba laiks svētkos!

Sākot no 21. decembra, pie mums iespējams apskatīt TIKAI muzeja parka daļu (par samazinātu maksu - 1 Eur).
Decembrī Daugavas muzejs (arī parks), apmeklētājiem būs pieejams tikai 4 datumos - 21. un 23. decembrī, un nākamnedēļ 28. un 30. decembrī.
Aicinām muzeja parku apmeklēt vienas mājsaimniecības ietvaros!

Daugavas muzeja aktuālais darba laiks!

No 9. decembra arī Daugavas muzeja apmeklētājiem atkal būs iespēja apmeklēt ne tikai parku, bet arī iekštelpu ekspozīciju, to skaitā Sindijas Mačtamas personālizstādi "Tumšais laiks".
Šajā nedēļas nogalē jūsu apmeklējumam gan būs atvērts tikai muižas parks (ieejas maksa - 1 Eur). Darba laiks - no 10.00-17.00.
Pirmdien, 7. decembrī, būs slēgta visa muzeja teritorija tehnisku iemeslu dēļ!
Atgādinām, ka vēlaizvien ir spēkā noteikumi par sejas aizsargmasku obligātu lietošanu muzeja iekštelpās, kā arī aicinām apmeklētājus tikai vienas mājsaimniecības ietvaros.
Tāpat - ugunskura vietas un nojumes nerezervējam, patvaļīgi tās izmantot - aizliegts!
Par drošu kultūru!

Jauna izstāde Daugavas muzejā!

No 18. novembra Daugavas muzejā ir jauna mākslas izstāde - Sindijas Mactamas personālizstāde “Tumšais laiks”. Izstāde ir ilustrāciju cikls, kas izved skatītāju cauri trim latviešu mitoloģiskajiem līmeņiem – pazemei, zemei, debesīm, un iepazīstina ar dažādajām būtnēm, kas tur mājo. Otra izstādes daļa ļauj iepazīties ar izplatītākajām tradicionālajām latviešu masku grupām, kas ir īpaši aktuāli tumšajā gada laikā, kas senāk asociējās tieši ar budēļiem un ķekatām. Māksliniece aicina ar ilustrāciju palīdzību ieraudzīt tuvo un cilvēcisko folkloras tumšajā pusē. Izstāde Daugavas muzejā būs apskatāma visu tumšo gada laiku – līdz pat februārim, kad ar Meteņiem tiek svinētas ziemas beigas.

Izstādes autore Sindija Mačtama ir dizainere un ilustratore. 2016. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Autore pārstāv digitālo paaudzi, tāpēc darbi radīti digitālā, ar tradicionālajiem medijiem jauktā tehnikā. Autores galvenais iedvesmas avots ir latviešu vēsture un folklora, kas atspoguļojas visos darbos. Pirmā Sindijas Mačtamas personālizstāde “Saknes debesīs”(2016) kalpoja kā sākums sadarbībai ar folkloras kopu “Vilkači”, izstrādājot animēto mūzikas video “Izkaptiņa”. Bet 2017. gadā autore dibinājusi zīmolu “PEKLE”, lai visām radītajām latviskajām lietām būtu sava mājvieta.

Aicinām izstādi apmeklēt individuālos apmeklētājus (vienas mājsaimniecības ietvaros), kā arī ievērot drošības norādījumus - distances ievērošanu, roku dezinfekciju un sejas masku lietošanu iekštelpās.

Sveiciens valsts svētkos no Daugavas muzeja!

18. novembrī Daugavas muzejs visu dienu (10.00-17.00) būs atvērts individuālajiem apmeklētājiem!

Tehnisku iemeslu dēļ ieejas biļetes 18.11.2020. būs iespējams iegādāties tikai skaidrā naudā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Atgādinām, ka apmeklējot muzeju, jāievēro visi drošības norādījumi - iekštelpās obligāta ir sejas masku lietošana un distances ievērošana. Kā arī pirms iekštelpu apmeklējuma aicinām dezinficēt rokas.

Noderīga informācija, plānojot Daugavas muzeja apmeklējumu!

No 14. oktobra, apmeklējot Daugavas muzeja pamatekspozīciju iekštelpās - muižas ēkā un brīvdabas sētā - obligāti jālieto sejas maska. Muzeja plašajā āra teritorijā masku lietošana joprojām ir brīvprātīga.

No 1. novembra ekskursijas, pedagoģiskās nodarbības un nojumes noma valstī noteikto pulcēšanās ierobežojumu un pieaugošās saslimstības dēļ netiek pieņemtas.

Būsim atbildīgi, un ceram tikties arī turpmāk!