Aktuāla informācija plānojot Daugavas muzeja apmeklējumu!

Daugavas muzeja iekštelpu ekspozīcija no piektdienas (27.11.) tiks slēgta apmeklētājiem, bet muzeja parks vēl aizvien būs pieejams pastaigām.

🔸parka darba laiks ir katru dienu (izņemot otrdienas) no plkst.10.00 līdz 17.00, ieejas maksa parkā ir samazināta - 1 eiro (biļeti iespējams iegādāties muzeja ēkā).
🔸nojumes un piknika vietas netiek izīrētas.
🔸lai neapdraudētu savu un līdzcilvēku veselību, kā arī ierobežotu “Covid-19” vīrusa izplatību, visus apmeklētājus lūdzam ievērot sociālo distancēšanos, arī parka teritorijā uzturēties tikai vienas mājsaimniecības ietvaros.

Jauna izstāde Daugavas muzejā!

No 18. novembra Daugavas muzejā ir jauna mākslas izstāde - Sindijas Mactamas personālizstāde “Tumšais laiks”. Izstāde ir ilustrāciju cikls, kas izved skatītāju cauri trim latviešu mitoloģiskajiem līmeņiem – pazemei, zemei, debesīm, un iepazīstina ar dažādajām būtnēm, kas tur mājo. Otra izstādes daļa ļauj iepazīties ar izplatītākajām tradicionālajām latviešu masku grupām, kas ir īpaši aktuāli tumšajā gada laikā, kas senāk asociējās tieši ar budēļiem un ķekatām. Māksliniece aicina ar ilustrāciju palīdzību ieraudzīt tuvo un cilvēcisko folkloras tumšajā pusē. Izstāde Daugavas muzejā būs apskatāma visu tumšo gada laiku – līdz pat februārim, kad ar Meteņiem tiek svinētas ziemas beigas.

Izstādes autore Sindija Mačtama ir dizainere un ilustratore. 2016. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Autore pārstāv digitālo paaudzi, tāpēc darbi radīti digitālā, ar tradicionālajiem medijiem jauktā tehnikā. Autores galvenais iedvesmas avots ir latviešu vēsture un folklora, kas atspoguļojas visos darbos. Pirmā Sindijas Mačtamas personālizstāde “Saknes debesīs”(2016) kalpoja kā sākums sadarbībai ar folkloras kopu “Vilkači”, izstrādājot animēto mūzikas video “Izkaptiņa”. Bet 2017. gadā autore dibinājusi zīmolu “PEKLE”, lai visām radītajām latviskajām lietām būtu sava mājvieta.

Aicinām izstādi apmeklēt individuālos apmeklētājus (vienas mājsaimniecības ietvaros), kā arī ievērot drošības norādījumus - distances ievērošanu, roku dezinfekciju un sejas masku lietošanu iekštelpās.

Sveiciens valsts svētkos no Daugavas muzeja!

18. novembrī Daugavas muzejs visu dienu (10.00-17.00) būs atvērts individuālajiem apmeklētājiem!

Tehnisku iemeslu dēļ ieejas biļetes 18.11.2020. būs iespējams iegādāties tikai skaidrā naudā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Atgādinām, ka apmeklējot muzeju, jāievēro visi drošības norādījumi - iekštelpās obligāta ir sejas masku lietošana un distances ievērošana. Kā arī pirms iekštelpu apmeklējuma aicinām dezinficēt rokas.

Noderīga informācija, plānojot Daugavas muzeja apmeklējumu!

No 14. oktobra, apmeklējot Daugavas muzeja pamatekspozīciju iekštelpās - muižas ēkā un brīvdabas sētā - obligāti jālieto sejas maska. Muzeja plašajā āra teritorijā masku lietošana joprojām ir brīvprātīga.

No 1. novembra ekskursijas, pedagoģiskās nodarbības un nojumes noma valstī noteikto pulcēšanās ierobežojumu un pieaugošās saslimstības dēļ netiek pieņemtas.

Būsim atbildīgi, un ceram tikties arī turpmāk!

Muzejpedagoģiskās nodarbības Daugavas muzejā 2020/2021. gada sezonā!

Rudens sezonā (no 21. septembra!) Daugavas muzejā, ņemot vērā aktuālos ierobežojumus, galvenokārt aicināsim pieteikties uz nodarbībām, kas norisināsies muižas parkā un zvejnieku sētā.
Grupā līdz 15 cilvēkiem vēl aizvien ir iespēja pieteikties uz visām piedāvātajām nodarbībām (arī iekštelpās)

💡Pirmsskolas vecuma bērniem (grupa 15+)
Piedāvājam divas nodarbības – “Lielais loms” un “Dabas vērtības Daugavas muzeja parkā”.

💡1.-5.klašu skolēniem (grupa 15+)
Nodarbības “Orientēšanās muižas parkā” un “Doles zvejnieka zābakos”.

💡5.-12.klašu skolēniem un jauniešiem (grupa 15+)
Nodarbība “Izaicinājuma spēle parkā” un “Vēstures liecības muižas centrā”.

➡️ Uz visām nodarbībām aicinām pieteikties laicīgi un rēķināties ar vismaz 1,5 h vienai nodarbībai.
➡️ Muzeja ierobežoto resursu un drošības dēļ nepieņemam 2 klases vienlaicīgi!
➡️ Nodarbību saturu pielāgojam arī jūsu vajadzībām, tāpēc ļoti priecāsimies par sarunu pirms apmeklējuma, lai atbildētu uz visiem jautājumiem un pēc iespējas personalizētu mācību procesu.

Daugavas muzejā jauna izstāde!

No augusta Daugavas muzeja izstāžu telpās interesentiem ir apskatāma izstāde “Doles mājas”. Izstādes centrālais objekts un tēma ir etnogrāfisko ekspedīciju materiāli, kas ievākti 20.gs. 60.-70.gados, apsekojot Doles salas mājas, to skaitā tās sētas, kas jau bija paredzētas nojaukšanai un applūdināšanai.

Izstādē ir apskatāmi unikāli materiāli no Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas Vēstures institūta etnogrāfu apsekošanas ekspedīcijām.

Izstādē izmantotas vairāku etnogrāfu ievāktās ziņas, kas stāsta gan par Doles māju arhitektūru (ēku uzmērījumi, detaļas, fotogrāfijas), gan arī par vairāk saimnieciskām un sadzīviskām lietām kā lopkopība, galveno salas iedzīvotāju nodarbošanās, hobiji un uzskati, istabas iekārtojums u.c.

Īpašs papildinājums etnogrāfu pētījumiem ir Daugavas muzeja krājuma fotogrāfijas, kas ļauj izprast salas dzīvi, vizualizēt sētu iekārtojumu, un iepazīt atsevišķus iedzīvotājus.

"Doles mājas" būs vērtīgs ieguvums gan esošajiem un bijušajiem dolēniešiem, gan arī tiem, kuriem interesē arhitektūra, etnogrāfija un fotogrāfija!