20. jūnijā sagaidīsim Vasaras saulgriežus, Doles salā, Daugavas muzejā!

Ar joni tuvojas laiks, kad vasaras vārti atvērsies, visā Latvijā uz kalniem iedegsies jāņugunis,  un tad nāks Jānītis ziedainām kājiņām savus bērnus apraudzīti. Sagaidīt Saulgriežu nakti Daugavas muzejā tiek aicināti gan lieli, gan mazi, gan tuvi, gan tāli. Gada īsākajā naktī ar tautas dziesmām, rituāliem un dejām kopīgi izdzīvosim Saulgriežu burvības noslēpumaino un seno stāstu.

Jau no plkst.18.00 aicināsim piedalīties radošajās darbnīcās – mācīties Jāņu siera gatavošanas mākslu, piedalīties lielās Jāņu vijas un Saules zīmju darbnīcā, apgūt zāļu zintis, mācīties dzirdēt un pašiem dziedāt līgodziesmas un darīt daudz citu interesantu lietu.

No plkst. 19.30 muzeja teritoriju pieskandinās un Jāņu nakts sajūtās ievadīs Salaspils jāņabērni - vokālie ansambļi „Dzeltenā zemūdene”, „Mazputniņi” un “Vālodzīte”, kori “Lōja” un „Elpa”, bet saules danci vakarā ritinās JDK „Austriņš”. Saulītei rietot Daugavā, ar ugunsrituāliem piedzīvosim katrs savus un mūsu kopīgos Saulgriežus.

Pirms pusnakts, smeļoties īpašās Saulgriežu vibrācijas, zem ozoliem piedalīsimies Dainu nakts meditācijā kopā ar  dziesminieci un koklētāju Ingu Karpiču. Bet līdz pat rīta rasai Saulīti sagaidīt un cauru nakti negulēt palīdzēs dažādas folkloras kopas un kopēji, kā arī danču mūzikas ansamblis „Trejdeviņi”.

Izprast skaņu harmonijas maģiju un pirts noslēpumus palīdzēs pirts meistars Arnis Čakšs.

Pasākuma laikā darbosies krodziņš „Nēģis”. Kopīgai Saulgriežu sajūtu radīšanai, ikviens apmeklētājs aicināts ierasties tērpies tautiskos motīvos, līdzi ņemot savu Jāņu zāļu pušķi mūsu lielās Jāņu vijas gatavošanai. 

Lai Jāņu diena lepni nāk, ugunīs vizēdama! 

Līgõ!

 

Ieeja pasākumā bez maksas. 

Transports uz Daugavas muzeju:

Salaspils – Daugavas muzejs: no k/n “Rīgava” 17.45 bezmaksas

Salaspils – Daugavas muzejs: no pieturas k/n “Enerģētiķis” – “Galss Buss” reiss 18.40

Salaspils – Daugavas muzejs: no k/n “Rīgava” 20.20. bezmaksas

Daugavas muzejs – Salaspils: 00.00. bezmaksas

Daugavas muzejs – Salaspils: 05.00. bezmaksas