• Sākums
  • Aktualitātes
  • 17. jūnijā ielīgojām Vasaras saulgriežus Daugavas muzejā! Ielīgojām mazi, lieli, tuvi, tāli!

17. jūnijā ielīgojām Vasaras saulgriežus Daugavas muzejā!   Ielīgojām mazi, lieli, tuvi, tāli!

Piektdienas vakarā pamazām uz Daugavas muzeju plūda lieli, mazi ielīgotāji no tuvienes un tālienes, lai atkal kopīgi izdzīvotu Saulgriežu stāstu dziesmās, dejās, rotaļās un rituālos. 

  

Pamazām es dzīvoju,
Pamazām Dievs palīdz.
Pamazām bite nesa 
Pa vienam ziediņam.

Viss notika, kā tam bija būt. Ielīgošanas režisore Agnese Reķe ar smaidu sacīja, ka scenārijā tā arī esot bijis paredzēts, ka no sākuma nelīst, lai Jāņu bērni droši sanāk kopā uz ielīgošanu, tad pa vidu kādu īsu brīdi nolīst ražens un svētīgs lietutiņš, bet tad pilni spirgtuma un svaiguma topam jauni rotaļās un rituālos. Latviskās tradīcijas, skaistākās līgotnes un dejas, paaudžu kopības sajūta un viesi no Horvātijas – šī gada ielīgošanas pieturzīmes. Kultūras nama „Rīgava” vokālie ansambļi, koris un tautisko deju kolektīvi, un Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" folkloras kopa „Savieši” vienojās ielīgošanas koncertā kopā ar viesiem no Horvātijas – deju kopu un kapelu „Koprivniçki Ivanec”. Horvātu uzvedumā „Jāņu nakts” viņi izpildīja tradīcijas, dziesmas un dejas līdzīgas tradīcijām Latvijā, kur jaunieši dejo un dzied ap ugunskuru, un atrod sev mīļoto.

Negaisa priekšnojautas un tām sekojošās lietus gāzes, no kurām visi draudzīgi patvērās krodziņa „Nēģis” saimnieku Mārtiņa Biedra un Riharda Bērziņa lielajā teltī, kas ātri vien pārtapa arēnas tipa skatuvē ar neticami lielu ietilpību, latviešu un horvātu tautiskās dejas maģija, kas ātri vien aizgaiņāja negaisa mākoņus, pašķirdami ceļu saulei – tas viss pasākumam piešķīra īpašu gaisotni. Jau saulrietā visi devās uz ugunsrituāla vietu, lai ziedotu ugunij un iedegtu augsto uguns pūdeli kalnā. Tad turpinājumā „Saviešu” rotaļdanči pie Daugavas un seno laiku zaļumballe ar „Kaktu balles muzikantiem” pļaviņā, skanot ermoņikām, cītarai, vijolei un bungām ļāva izlocīt kājas ikvienam apmeklētājam. Jo, kā gan bija nepriecāties, kad pati daba bija kopā ar mums, vēlīgi dāvājot tik siltu, rāmu un skaistu vasaras vakaru pie Daugavas! Līgo!

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem un skatītājiem, kas nenobijās no lietus un vētras un kuplā skaitā bija ieradušies Daugavas muzejā ielīgot Jāņus. Uz tikšanos Daugavas muzejā šajā maģiskajā laikā atkal nākošgad!

  

Jāņu ielīgošanas pasākuma komanda

Browse top selling WordPress Themes & Templates on ThemeForest. This list updates every week with the top selling and best WordPress Themes www.bigtheme.net/wordpress/themeforest