Noderīga informācija, plānojot Daugavas muzeja ekspozīcijas apmeklējumu!

No šodienas, 14. oktobra, apmeklējot Daugavas muzeja pamatekspozīciju iekštelpās - muižas ēkā un brīvdabas sētā - obligāti jālieto sejas maska. Muzeja plašajā āra teritorijā masku lietošana joprojām ir brīvprātīga.

Būsim atbildīgi, un ceram tikties arī turpmāk!

Muzejpedagoģiskās nodarbības Daugavas muzejā 2020/2021. gada sezonā!

Rudens sezonā (no 21. septembra!) Daugavas muzejā, ņemot vērā aktuālos ierobežojumus, galvenokārt aicināsim pieteikties uz nodarbībām, kas norisināsies muižas parkā un zvejnieku sētā.
Grupā līdz 15 cilvēkiem vēl aizvien ir iespēja pieteikties uz visām piedāvātajām nodarbībām (arī iekštelpās)

💡Pirmsskolas vecuma bērniem (grupa 15+)
Piedāvājam divas nodarbības – “Lielais loms” un “Dabas vērtības Daugavas muzeja parkā”.

💡1.-5.klašu skolēniem (grupa 15+)
Nodarbības “Orientēšanās muižas parkā” un “Doles zvejnieka zābakos”.

💡5.-12.klašu skolēniem un jauniešiem (grupa 15+)
Nodarbība “Izaicinājuma spēle parkā” un “Vēstures liecības muižas centrā”.

➡️ Uz visām nodarbībām aicinām pieteikties laicīgi un rēķināties ar vismaz 1,5 h vienai nodarbībai.
➡️ Muzeja ierobežoto resursu un drošības dēļ nepieņemam 2 klases vienlaicīgi!
➡️ Nodarbību saturu pielāgojam arī jūsu vajadzībām, tāpēc ļoti priecāsimies par sarunu pirms apmeklējuma, lai atbildētu uz visiem jautājumiem un pēc iespējas personalizētu mācību procesu.

Daugavas muzejā jauna izstāde!

No augusta Daugavas muzeja izstāžu telpās interesentiem ir apskatāma izstāde “Doles mājas”. Izstādes centrālais objekts un tēma ir etnogrāfisko ekspedīciju materiāli, kas ievākti 20.gs. 60.-70.gados, apsekojot Doles salas mājas, to skaitā tās sētas, kas jau bija paredzētas nojaukšanai un applūdināšanai.

Izstādē ir apskatāmi unikāli materiāli no Latvijas PSR Zinātņu akadēmijas Vēstures institūta etnogrāfu apsekošanas ekspedīcijām.

Izstādē izmantotas vairāku etnogrāfu ievāktās ziņas, kas stāsta gan par Doles māju arhitektūru (ēku uzmērījumi, detaļas, fotogrāfijas), gan arī par vairāk saimnieciskām un sadzīviskām lietām kā lopkopība, galveno salas iedzīvotāju nodarbošanās, hobiji un uzskati, istabas iekārtojums u.c.

Īpašs papildinājums etnogrāfu pētījumiem ir Daugavas muzeja krājuma fotogrāfijas, kas ļauj izprast salas dzīvi, vizualizēt sētu iekārtojumu, un iepazīt atsevišķus iedzīvotājus.

"Doles mājas" būs vērtīgs ieguvums gan esošajiem un bijušajiem dolēniešiem, gan arī tiem, kuriem interesē arhitektūra, etnogrāfija un fotogrāfija!

Seno prasmju darbnīca - aizvēsturiskās bezripas keramika

Pienācis laiks senajām prasmēm kopā ar Latvijas Arheoklubs biedriem! Aicinām pieteikties uz aizvēsturiskās bezripas keramikas darbnīcu, kas norisināsies jau šajā svētdienā muzeja parkā! Mācīsimies mālu veidot, dekorēt un arī apdedzināt pēc senajām metodēm.
Visi nepieciešamie materiāli būs uz vietas un ir iekļauti darbnīcas dalības maksā (4 Eur).
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laicīgi, zvanot vai rakstot!

*Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Iegūtie foto vai videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

At(ā)vasara koncerts Daugavas muzejā

Jau šo sestdien muzeja teritorijā Salaspils Kultūra aicina uz otro At(ā)vasaras pasākumu, kura ietvaros šogad apmeklētājiem būs iespēja noklausīties Jāņa Aišpura un Aijas Andrejevas koncertprogrammu "12 stāsti vasaras vakaram".
Koncerts vēlā vasarā, vēlu vakarā, lai baudītu vēl siltās dienas, skaisto muzeja parku, brīnišķīgo koncertu un sagaidītu saulrietu!

Ieejas biļete koncertā - 7 Eur (biļetes var iegādāties Salaspils Kultūras nama un Daugavas muzeja kasēs iepriekšpārdošanā, kā arī pirms koncerta muzejā.

*Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Iegūtie foto vai videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

JUUK koncerts Daugavas muzejā!

2. augusta pēcpusdienā, plkst. 16.00, Daugavas muzejā uz Doles salas norisināsies otrais šī gada brīvdabas koncerts. Pieci mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar alternatīvo un tumšo folkroka un kantrī mūziku, apvienojušies zem nosaukuma JUUK, izpildīs gan jau pazīstamās dziesmas no albuma “Indulgenču tirgotāji”, gan arī no šobrīd topošā albuma, kas iznāks gada beigās.

Folkroka un alternatīvā kantrī grupa JUUK 2019. gada vasarā publicēja savu debijas albumu "Indulgenču tirgotāji", kas tika nominēts Austras balvai, Zelta Mikrofonam un Alternative.lv gada balvai. Šobrīd grupa strādā pie diviem studijas albumiem, no kuriem viens varētu būt gatavs 2020. gada nogalē.

JUUK sastāvs uz skatuves varbūt ir mainīgs, bet tā pamatā ir pieci mūziķi, no kuriem katrs dziesmām dod savu specifisko skanējumu. Sniedzes Prauliņas skaistā balss gana rotaļīgi apspēlē dziesmas gan latviešu, gan franču valodā, viņa grupā spēlē arī flautu. Edgara Šubrovska balss un ģitāras/basa klātesamība liek atcerēties tādas grupas kā Kartāga, Hospitāļu iela vai Manta, gan pavisam citā noskaņā. Lielisks atklājums ir mūziķis Oskars Jansons, kura dziedājums liek aizmirst, kurā gadsimtā atrodamies. Īpašo skanējumu lieliski papildina Dina Skreitule ar vijoli un sitamo instrumentu meistars Rinalds Maksimovs.

Kā ierasts apmeklētāji tiek aicināti izmantot iespēju šo dienu papildināt ar velotūrismu Salaspils novadā un Doles salā, kā arī uz koncertu līdzi ieteicams ņemt savus sēžamos krēslu vai sedziņu formātā, lai būtu iespēja izvēlēties sev tīkamāko vietu un distanci. 

Ieejas biļetes (5 Eur) būs iespēja iegādāties koncerta dienā Daugavas muzeja kasē.

*Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Iegūtie foto vai videomateriāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.

Browse top selling WordPress Themes & Templates on ThemeForest. This list updates every week with the top selling and best WordPress Themes www.bigtheme.net/wordpress/themeforest