Seno prasmju darbnīca - bronzas liešana

Šogad turpinām darboties Seno prasmju darbnīcās! Vēl esam mazliet piesardzīgi, tāpēc pirmā tikšanās reize šoreiz mazliet citādākā formātā. 11. jūlijā, no 12.00-15.00, notiks bronzas liešanas paraugdemonstrējumi (nevis praktiskās darbnīcas). Bronzas priekšmetu liešanā tiks izmantoti bronzas laikmeta tehniskie paņēmieni. Paraugdemonstrējumu sniegs pieredzējis eksperimentālās arheoloģijas speciālists dr.hist. Artūrs Tomsons.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties laicīgi, rakstot vai zvanot Daugavas muzejam!
Dalības maksa (ieejas biļete muzejā) - 2 Eur. Tiksimies ar pieteiktajiem dalībniekiem jau pēc nedēļas, plkst. 12.00 pie pieminekļa Doles salas applūdinātajām mājām.

Pasākums tapis sadarbībā ar Latvijas Arheoklubu.

SALA. PORTRETS. Eduards Dubrovskis.

Izstāde Daugavas muzejā. 

No 5. jūlija līdz pat augusta vidum Daugavas muzejā Doles salā būs skatāma jaunā mākslinieka Eduarda Dubrovska izstāde “Sala. Portrets.” Šī būs jau ceturtā mākslinieka personālizstāde, pirmās trīs (“Zināma garša” izdevniecības ZVAIGZNE ABC kafejnīcā, “Never Trust The Living” bārā “Republika” un “Dzelži. Pirms un pēc” Tallinas ielas kvartālā) norisinājās Rīgā 2019. gadā. Izstādei Doles salā Eduards ir izvēlējies nosaukumu, kas atspoguļo vietu un tās noskaņu. Savās gleznās mākslinieks risina personīgus, bieži vien psiholoģiskas dabas jautājumus, par kuriem pats Eduards saka, ka atbildes uz tiem var atrast zemapziņā, kas ir “slēgtās dzīles, kur čum un mudž pagātne un nākotnes potenciāls”. Sala šajā gadījumā ir izolēta vide, kur ir šī iespēja – reflektēt par sev svarīgiem jautājumiem. Gala rezultātā – top portrets, bet ne tāds, kā to iedomājamies klasiskā izpratnē, bet savas gara pasaules portrets. Vai arī kāda viena konkrēta doma jau ir sala, pieturas punkts cilvēkam? Atbildes jārod pašiem, skatoties gleznas. Šajā izstādē ir eksponētas 12 eļļas tehnikā radītas gleznas.

 Kurators – Guntars Gritāns

 

Elza Rozentāle. Koncerts vasaras un Daugavas vidū.

5. jūlijā, svētdienas pēcpusdienā plkst. 16.00, uz brīvdabas koncertu Daugavas muzejā aicina burvīgās balss īpašniece Elza Rozentāle un ģitārists Kaspars Vizulis. Abu mūziķu izpildītie skaņdarbi dažādās valodās aizvedīs skatītājus mazā, sen nebijušā ceļojumā. Tomēr, atceroties, ka Laimīgā Zeme vienmēr ir mājās, koncertā skanēs arī latviešiem labi pazīstamas melodijas un tautasdziesmas.

Elza Rozentāle ir māksliniece ar unikālu un spēcīgu vokālu, kurā samtainais tembrs mijas ar etno dziedājuma pamatīgumu un jaudu. Viņas repertuārā iekļautas gan džeza un soul mūzikas pērles, gan arī latvieši un citu tautu folkloras dziedājumi. Skatuves pieredzi Elza ieguvusi folkloras kopā “Kokle”. Pasaules mūzikas festivāla ietvaros piedalījusies projektā „Trīs Harmonijas Noslēpumi“ kopā ar Valtu Pūci, Intaru Busuli, Ilonu Haniņu, gruzīnu fusion-jazz grupu “The Shin” un moldāvu etnodžeza grupu “Trigon”, koncertējot Rīgā, Tbilisi un Kišiņevā. Ilggadēji piedalījusies režisora Viktora Runtuļa veidotajos cabaret koncertuzvedumos koncertzālē Palladium kopā ar tādiem māksliniekiem kā Ralfs Eilands, Aija Vītoliņa un Dons. Plašāku popularitāti Elza Rozentāle ieguva piedaloties televīzijas šovā "Izklausies Redzēts", kur spilgti parādīja savas spējas mainīt balsi, pielāgojot to dažādiem mūzikas žanriem. Šobrīd dziedātāja darbojas etnodžeza grupā Bur Mani un elektrosvinga projektā Electric Elza.

*Apmeklētājus aicinām ņemt līdzi sedziņas sēdēšanai, lai baudītu ne tikai koncertu, bet arī vasaru, kā arī atrastu sev piemērotāko un drošāko vietu. Muižas parks ir plašs, vieta ar distanci pietiks visiem!

*Ieejas maksa koncertā ir 5 Eur (bērniem pirmsskolas vecumā ieeja bez maksas). Ieejas biļetes varēs iegādāties 5. jūlijā pirms koncerta pie muzeja ieejas.

 

Darba laiks Jāņu svētkos!

Jau pavisam drīz svinēsim vasaras saulgriežus un Jāņu dienu! Šogad ielīgošanu aicinām sirsnīgi atzīmēt tuvāko cilvēku lokā, diemžēl arī tradicionālais ielīgošanas pasākums Daugavas muzejā šogad NENOTIKS.

Muzejs būs atvērts apmeklētājiem tuvākajās dienās kā parasti, bet 23. un 24. jūnijā būs slēgts! Atgādinām, ka:

🔸 Muzeja darba laiks katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.
🔸 Lai neapdraudētu savu un līdzcilvēku veselību, kā arī ierobežotu “Covid-19” vīrusa izplatību, visus apmeklētājus, lūdzam ievērot sociālo distancēšanos vismaz 2 metru attālumā, kā arī ikdienā stingri ievērot nepieciešamos piesardzības pasākumus. Muzeja telpās vienlaikus drīkst uzturēties ne vairāk kā 10 cilvēki.

 

Jaunumi par muzeja darbību pēc 10. jūnija

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnijā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, no 2020. gada 10. jūnija muzeja darbībā ievērosim šādas prasības:

1. Arī turpmāk Muzeja iekštelpu ekspozīcijās vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 10 personas.

2. Ar š.g. 10. jūniju atsākt nodrošināt muzeja papildpakalpojumus – ekskursijas un muzejpedagoģiskās nodarbības.

      2.1. Maksimālais vienas ekskursiju grupas lielums ir 10 cilvēki.

      2.2. Muzejpedagoģisko nodarbību norise notiek vienīgi āra apstākļos.

3. Ar š.g. 10. jūniju atsākam nojumju un ugunskura vietu izīrēšanu muzeja apmeklētājiem, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

 

Porcelāna brīnumi izstādē "Māja pie upes"

No 15.maija līd 20.jūnijam Daugavas muzeja izstāžu telpās ir apskatāma izstāde “Māja pie Upes” ar dzīvespriecīgajiem un unikālajiem mākslinieces Marutas Raudes (1965 – 2018) oriģināldarbiem.

Maruta augusi pie Maltas upes, studiju gados īrējusi istabu mājā pie upes, un arī atdusas pie upes – Ikšķilē netālu no Daugavas. Upes tēma vijas cauri visiem darbiem, vai tā būtu lielformāta glezna ar porcelāna elementiem, vai apgleznotie šķīvji un tējkannas. Katrā darbā jūtams dzīvesprieks, brīnīšanās par skaisto pasaulē, unikālas formas un krāsas. Izstādē Daugavas muzejā ir apskatāmi darbi no dažādiem mākslinieces dzīves periodiem, kas tematiski un emocionāli sasaucas ar Daugavas muzeja noskaņu. Māksliniece strādājusi dažādās tehnikās, bet dominējošā bija porcelāns, tā veidošana un apgleznošana. Izstāde “Māja pie Upes” ir unikāla ar to, ka pirmo reizi vienkopus ir apskatāmi Marutas Raudes veidotie miniatūrie porcelāna darbi – kausiņi, brošas, olas u.c. Īpaši šai izstādei tikusi restaurēta Marutas instalācija “Puķes kāpējiem” no 1998.g. projekta “Kāds salika visu pa plauktiņiem”.

Maruta Raude rīkojusi vairāk nekā 20 personālizstādes, piedalījusies arī grupu izstādēs un simpozijos gan Latvijā, gan ārzemēs. Viņas darbi novērtēti arī no profesionāļu puses, par ko liecina to iekļaušana grāmatās (tējkannas Lark Books izdevumos, šķīvji P.Skota “Painted Clay” u.c.) un kolekcijās (Latvijas Nacionālā mākslas muzejs,  Sidnejas Powerhouse muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs u.c.).

Mākslinieces mūžs aprāvās pēc smagas slimības 2018. gadā. Šobrīd par viņas radošo mantojumu rūpējas biedrība “Marutas Raudes mākslas centrs” ar vīra Alfa un dēla Jāņa Mārtiņa gādību. Biedrība organizē piemiņas izstādes visā Latvijā, kā arī organizē radošo darbību Marutas porcelāna darbnīcā Mārupē. Darbnīcā ierobežotā apmērā tiek arī izgatavoti porcelāna priekšmeti pēc Marutas Raudes dizaina, kas tiek marķēti ar biedrības MRPD logo.

 

Daugavas muzejā kopš rekonstrukcijas 2017. gadā atkal tiek rīkotas gan vēstures, gan mākslas izstādes. 2020. gadā apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Marutas Raudes porcelāna darbus un gleznas, bet jau jūnija beigās to nomainīs jaunā un spilgtā mākslinieka Eduarda Dubrovska personālizstāde. 

 

Browse top selling WordPress Themes & Templates on ThemeForest. This list updates every week with the top selling and best WordPress Themes www.bigtheme.net/wordpress/themeforest