Ziemassvētku sveču liešana Daugavas muzejā

Tikai divas sestdienas – 7. un 14. decembrī – Daugavas muzejā atvērsies īpaša rūķu darbnīca, kurā kopā ar ciemiņiem gatavosimies svētkiem!
Īstā svētku noskaņā darbosimies no plkst. 12.00 - 15.00, lai izgatavotu paši savas sveces, kuras aizdegt svētku vakarā! Dalībniekus aicinām līdzi ņemt mazu burciņu, visi pārējie materiāli būs uz vietas. Kopīgi radīsim svētku sajūtu arī ar kādiem līdzi paņemtiem našķiem! Dalība darbnīcā bez maksas, ar iepriekšēju pieteikšanos (vietu skaits ierobežots, līdz 10 bērniem katrā no divām sveču liešanas reizēm). Darbnīca paredzēta skolēniem vecumā no 8 - 12 gadiem. Aicinām rūķiem palīgā arī mazāko bērnu vecākus!

Pieteikšanās uz darbnīcu vienā no datumiem – rakstot vai zvanot – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai t. 67216367

Ekskursija izstādē ''Arheoloģiskais mantojums Daugavas lejtecē''

 Izstādes autors Aivars Siliņš ir Daugavas muzeja vēsturnieks, ar lielu interesi un zināšanām par arheoloģiju un kultūras mantojuma aizsardzību Latvijā. Piedāvājam unikālu iespēju izstādi apskatīt kopā ar pašu autoru bezmaksas ekskursijās! Pārsteidzoši fakti par mums zināmām vietām tepat blakus, Daugavas lejtecē, iepriekš neizstādītas Daugavas muzeja krājumā esošās senlietas, kā arī aizraujošā un noslēpumainā arheoloģisko vietu vēsture tikai divas reizes –

* 9. novembrī (sestdiena) plkst. 11.00 un
* 30. novembrī (sestdiena) plkst. 15.00.

Galvenie jautājumi, kas aplūkoti izstādē un tiks apspriesti ekskursijā, ir sabiedrībai piešķirtās iespējas iesaistīties arheoloģiskā mantojuma pārvaldībā, par kādreiz pastāvējušu un mūsdienās pilnvērtīgi neizmantoto sabiedrības iesaistes potenciālu. Tiks aplūkots jautājums par to, kas veido arheoloģisko mantojumu – arheoloģiskais mantojums neaprobežojas vien ar tiem objektiem, kas sastopami valsts aizsardzībā esošo arheoloģisko vietu sarakstā. Autors arī ilustrēs pieeju objektu iekļaušanai aizsargāto pieminekļu sarakstā, ar dažām pārsteidzošām dīvainībām Daugmales pilskalna u.c. piemēros.

Vairāk informācijas: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., t. 67216367
*Dalība ekskursijā bez maksas, iegādājoties muzeja ieejas biļeti
(2 Eur pieaugušajiem, 1 Eur pensionāriem un studentiem)

Jauna izstāde Daugavas muzejā!

Jau no augusta pie mums ir apskatāma jaunā vēstures izstāde. Šoreiz aicinām iepazīties ar tēmu "ARHEOLOĢISKAIS MANTOJUMS DAUGAVAS LEJTECĒ". Kāda ir bijusi sabiedrības un valsts iesaiste arheoloģiskā kultūras mantojuma izpētē, sakopšanā un aizsardzībā? Kuri objekti ir ieguvuši valsts aizsardzību, bet kuri pazuduši aizmirstībā? Izstādes autors muzeja vēsturieks Aivars Siliņš aicina katru apmeklētāju iejusties senatnes pētnieka lomā - ņemt rokā lupu un izpētīt karti ar visiem atradumiem Daugavas lejteces reģionā, analizēt arheoloģisko objektu apzināšanas dokumentus un tur atrodamo informāciju par tādām vietām kā Doles sala, Rīgas Ziepniekkalns un daudziem citiem. Izstādes saturu papildina arī Daugavas muzejam pēdējo gadu laikā nodotie unikālie arheoloģiskie atradumi - akmens laikmeta cirvji, vēlā dzelzs laikmeta senlietas, kā arī jaunāko laiku atradumi, piemēram, vesels, bet deformēts zobens vai pudele ar vēstījumu no Ikšķiles Meinarda salas izrakumiem. Izstāde apskatāma Daugavas muzejā, Doles salā līdz 2020.gada janvāra sākumam.

Laipni aicināti!

At(ā)vasara koncerts Daugavas muzejā!

Svētdienas dienā modiniet ģimeni, draugus un paziņas ar aicinājumu pavadīt lielisku dienu - meklējiet piknika grozu, salieciet tur visus kārotos gardumus, izpuriniet kādu lielu segu, lai visi uz tās var satilpt, paņemiet kādu bumbu, badmintona nūjas vai ģimenes mīļāko galda spēli un pošaties ciemos!

Pasākuma programma:
no plkst. 15.00
- lielais PIKNIKS*
- mūzika un brīvdabas kino
- saules peldes
- deju meistarklases

plkst. 19.00
Aija Vītoliņa ar pavadošo grupu aicina uz SAULRIETU DIENVIDU SKAŅĀS.

BIĻETES:
pieaugušajiem EUR 9,00
bērniem no 12 - 17 gadu vecumam, pensionāriem, 2.un 3.grupas invalīdiem (uzrādot apliecību) EUR 5,00
bērniem līdz 11 gadu vecumam (ieskaitot), 1.grupas invalīdiem ieeja BEZMAKSAS.

Biļetes varēs iegādāties uz vietas Daugavas muzejā pasākuma dienā.
*Pasākuma laikā darbosies arī kafejnīcas!
____
Informējam, ka pašvaldības organizēto publisko pasākuma laikā iespējama pasākuma dalībnieku personas datu apstrāde fotografējot un filmējot, kā arī pēc tam iegūtais materiāls var tikt publicēts Salaspils novada pašvaldības informatīvajos kanālos un izdevumos informācijas atklātības un sabiedrības informēšanas mērķa nodrošināšanai. Vairāk informācijas http://www.salaspils.lv/privatums-politika 

Grupas Sigma koncerts notiks 11. augustā!

11. augustā plkst 16:00 aicinām uz grupas Sigma koncertu, kas uz šo datumu pārcēlās 7. jūlija slikto laikapstākļu dēļ.

Sigma ir latviešu indīroka grupa, kas pastāv kopš 2005. gada. Tās sastāvā ir Jānis Ozoliņš (balss, taustiņinstrumenti), Kaspars Lastovskis (basģitāra) un Uģis Eihvalds (sitamie instrumenti). Debijas albums “Sazaroto taku dārzs” nāca klajā 2015. gadā un ieguva Mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta mikrofons” kā Labākais alternatīvais un indie albums. 2018. gadā grupa izdeva albumu “Mitoloģijas”, kurā iekļautas 10 dziesmas, kuru pamatā ir ievērojamu latviešu autoru – Kārļa Vērdiņa, Ulda Bērziņa, Annas Auziņas, Ingas Gailes, Marta Pujāta, Ineses Zanderes un Jāņa Rokpeļņa – dzejoļi.

Ieeja koncertā: 5 Eur (biļetes nopērkamas uz vietas pirms koncerta). Aicinām arī ņemt līdzi segas un pledus ērtākai sēdēšanai!

2. augustā Daugavas muzejs apmeklētājiem būs SLĒGTS

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Atzīmēsim muzeja skaisto jubileju - 50 gadus kopš muzeja dibināšanas! Un gatavosimies uzņemt viesus pirmajos Dārza svētkos - Svinībās muižas parkā, jau 3. augustā!

Uz tikšanos!

 

Browse top selling WordPress Themes & Templates on ThemeForest. This list updates every week with the top selling and best WordPress Themes www.bigtheme.net/wordpress/themeforest