Daugavas muzejs aicina uz pasākumiem 2019. gadā!

Šogad pasākumu klāsts būs piemērots dažādām gaumēm un vēlmēm, tāpēc katrs varēs atrast sev piemērotāko un interesantāko notikumu. Priecājamies, ka atkal varēsim tikties saulgriežos – Lieldienās un Ielīgošanas tradīciju pasākumos. Arī šogad muzeja vēsturiskajā parkā norisināsies brīvdabas koncerti. Pirmais koncerts gaidāms 7. jūlijā ar grupu Sigma, bet otrs koncerts 21. jūlijā priecēs ar jauno Ievas Akurāteres un Aivara Hermaņa koncertprogrammu “Vēlēšanās”.

Īpašs šis gads būs muzeja 50 gadu jubilejas dēļ, tāpēc visu gadu atskatīsimies, kā muzejam veicies pusgadsimta laikā, kā arī augusta sākumā to svinēsim. 3.augustā aicinām cilvēkus no visas Latvijas uz lielāko un skaistāko pasākumu 2019. gadā – Dārza svētkiem, kur labas mūzikas, aizraujoša improvizācijas teātra un lieliska ēdiena pavadībā svinēsim gan Daugavas muzeja 50 gadus, gan vasaru tās pilnbriedā!

Tiem, kurus vairāk interesē muzeja vēsturiskās un zinātniskās vērtības, piedāvāsim piedalīties konferencē 5. jūlijā par godu 100 gadiem kopš Brīvības cīņām Rīgas apkārtnē, kā arī apmeklēt muzeja izstādes. Līdz jūnijam muzejā turpināsies izstāde “Abi krasti” par pilsētām un mūsdienu novadiem Daugavas krastos, bet jau jūlijā atklāsim izstādi “Arheoloģiskais mantojums Daugavas lejtecē”. 

Uz tikšanos Daugavas muzejā!


Daugavas muzeja darba laiks svētkos

Apmeklētāju ievērībai - Daugavas muzejs svētku laikā  (24.12.-26.12. un 31.12., 01.01.) būs slēgts. Starpsvētku dienās muzejs strādās kā parasti no pulkst. 10:00-17:00.

Novēlam visiem gaišus un priecīgus Ziemassvētkus un skaisti sagaidīt Jauno 2019. gadu!

Ziemassvētki Daugavas muzejā

Ir sācies skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks! Aicinām tuvākus un tālākus bērnus un vecākus uz Ziemassvētkiem Doles salā - Daugavas muzejā!

Satiksimies muzeja parkā, tāpēc saģērbieties silti un piemēroti laikapstākļiem.

Svinēsim kopā, tāpēc paņemiet līdzi kādu gardumu, ko likt uz galda.

Un sagaidīsim Ziemassvētku vecīti, kurš vienmēr priecājas par priekšnesumiem!

* Pieteikšanās uz pasākumu pa norādīto tel.nr. vai muzeja e-pastu līdz 20.decembrim!

Saules mūžu Latvijai!

Svinēsim Latvijas simto dibināšanas gadadienu ar izrakstītiem cimdiem! Svinēsim kopā, atcerēsimies, kā mēs te nonācām, kas mums palīdzēja un no kā mēs varam mācīties, lai nākamie gadi būtu skaisti, veiksmīgi un laimīgi! Saules mūžu Latvijai vēl Daugavas muzejs!

Muzeja un parka darba laiks ziemas sezonā

Vienlaicīgi ar pāreju uz ziemas laiku, no 24. oktobra Daugavas muzeja parka teritorija apmeklētājiem būs pieejama katru dienu no 10:00-17:00 (otrdienās - slēgts).

Muzeja ekspozīcija arī turpmāk ir atvēta katru dienu no 10:00 - 17:00 (izņemot otrdienas)!

Gaidīsim ciemos!

 

 

 

Izstāde Latvijas simtgadei - ABI KRASTI

No 27. septembra aicinām apmeklēt jauno izstādi Daugavas muzejā – ABI KRASTI.  Izstādes autore ir Daugavas muzeja vēsturniece Lilita Vanaga, bet par māksliniecisko izstādes noformējumu rūpējusies māksliniece Laimdota Steķe.

Galvenais izstādes motīvs ir Latvijas valstiskuma veidošanās Daugavas krastu pilsētās un mūsdienu novados 100 gadu garumā, ar mēģinājumu notvert fotogrāfijā to īpašo katrā no vietām. Lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa ir kādā veidā (dzimtā vieta, skola, darba dzīve u.c.) bijuši un ir saistīti ar kādu vietu pie Daugavas -  352 kilometros gar upes krastiem Latvijas Republikas robežās. Pirmā pasaules kara gados Raiņa rakstītie vārdi „Daugav`s abas malas mūžam nesadalās” arī šodien aicina skatīt mūsu varenākās upes abus krastus kā vienotu veselumu. 100 gadu laikposmā tie ir lielie kultūrvēsturiskie novadi/reģioni – Vidzeme, Zemgale, Latgale, Sēlija vai Raiņa Kurzeme. Taču mūsu laiks ir 21. gadsimts. Kādi novadi īsti atrodas labajā, kādi kreisajā krastā? Jau 2019. gadā apritēs 10 gadi kopš izveidoti 110 Latvijas Republikas administratīvie novadi, savs neatkarīgs statuss ir 9 lielākajām pilsētām. Pie Daugavas atrodas trīs lielās pilsētas – galvaspilsēta Rīga, republikas nozīmes pilsētas Daugavpils un Jēkabpils un 18 novadi, par kuriem arī būs šis stāsts.

Aicinām apmeklētājus ne tikai izpētīt šo novadu pieturas punktus 100 gadu garumā, bet arī sameklēt sev tuvās, mīļās vietas, un pēc izstādes apskates atstāt savas atmiņas un sajūtas par kādu konkrētu vietu Daugavas krastā, tādā veidā veidojot kopīgo stāstu par mūsu Latviju – tādu, kādu mēs to visvairāk mīlam.

Izstāde veidota ar VKKF mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.

 

Browse top selling WordPress Themes & Templates on ThemeForest. This list updates every week with the top selling and best WordPress Themes www.bigtheme.net/wordpress/themeforest