• Sākums

 

Svinēsim Mārtiņdienu Daugavas muzejā!

2023.gada 12.novembrī,  no plkst. 12.00 - 13.30 aicinām ķekatniekus uz Daugavas muzeja brīvdabas sētas pagalmu svinēt Mārtiņdienu! Mārtiņdienā tiek atvērti vārti ziemai, kā arī sākas maskošanās laiks. Lai uzzinātu vairāk par tradīcijām un paražām, ciemos esam aicinājuši folkloras draugu kopu "Brička" no Ķekavas puses! Uz pasākumu aicinām ierasties ķekatnieka maskā, kā arī saģērbties atbilstoši laikapstākļiem. 

Ieeja - bez maksas.

Dziļūdens toņi un stāsti izstādē Daugavas muzejā

No 5.septembra Daugavas muzeja telpās iekārtojusies mākslinieces Ritas Brokas izstāde “Dziļūdens”. Mākslinieces galvenais iedvesmas avots ir dziļais, baisi tumšais un necaurredzamais ūdens klaids Daugavā pie Ikšķiles. Dzīve blakus betona krastos iegrožotajai upei, nemanāmi sasaistījusi ikdienu ar notiekošo aiz dambja. Dziļūdens klātbūtne iedvesmojusi radīt, izmantojot vietējā vidē pieejamos augus, zemi un ūdeni. Darbi, kas tapuši laika posmā no 2019. līdz 2023.gadam, dokumentē savas izcelsmes vietas identitāti. Dabiskā krāsojuma procesā tekstila šķiedrā augu un ūdens atstātajos rakstos organiski tiek iemiesots vietas uztverē rasto sajūtu spektrs, piešķirot garīgam pārdzīvojumam taustāmu formu un saturu. Darbu kolekcijā Daugavmalas teritorija atklājas konstruējoties no lokālajai videi raksturīgiem ainavas motīviem multidimensiālos objektos un vides fotogrāfijā, fragmentāri apvienojoties vienotā veselumā - mēļi hipnotizējošā dziļumā, rūsgani pelēkā nogaidošā pamirumā, baltā pirmsākumā un melni urdošā neatbildamā jautājumā.

Rita Broka ir Latvijas Mākslas akadēmijas doktora grāda kandidāte, izstādēs piedalās kopš 2016.gada. Darbi ceļojuši pa vairākām Eiropas valstīm, kā arī tikuši apvienoti 5 personālizstādēs - Rēzeknē “Gorā”, Gētes institūtā Latvijā u.c. Pētnieciskās intereses: ainava un tās reprezentācija tekstila medijā, multisensorā uztvere, identitātes un vietas piederības aspekti neverbālajā interpretācijā, tekstila kultūras vēsture. Radošajā darbā konceptuāli tiek izmantoti vienīgi biodegradējami dabiskas izcelsmes izejmateriāli, objekti un krāsa, otrreizēja lietojuma vai utilizēšanai paredzēti sadzīves priekšmeti, tekstils. 

Izstāde būs apskatāma līdz oktobra beigām.

Svinēsim Lieldienu svētkus kopā - Daugavas muzejā, Doles salā!

Lasīt vairāk

 Izstāde „Muiža uz salas” 

Salaspils novadā esošajā Doles salā, tāpat kā visā Daugavas lejtecē, cilvēki ir dzīvojuši jau no bronzas laikmeta. Doles salas nosaukuma izcelsme saistīta ar Krusta karu laikmetu 13. gadsimtā, tas sastopams arī viduslaikos pastāvējušās Vecdoles un Jaundoles pils vārdā. To mantoja arī Doles muiža, kas izveidojās 17. gadsimtā. Ar bijušās Doles muižas jauno kungu māju šodien saistās visai sarežģītā un interesantā salas vēsture vairāku gadsimtu garumā, kas aplūkojama Daugavas muzeja ekspozīcijā. Doles muižas kungu māja šogad svin apaļu jubileju – 120 gadus, un šim notikumam par godu Daugavas muzejs aicina apmeklēt jauno izstādi “Muiža uz salas”. Aiz īpatnēji skaistās Doles muižas kungu ēkas fasādes izstādes apmeklētājus sagaida stāsts par muižas un tās tuvākās apkārtnes vēsturi no Apgaismības laikmeta līdz 20. gadsimta sākumam.

Lasīt vairāk

Ziemassvētku pasākums mazajiem muzeja apmeklētājiem, 23. decembrī plkst. 13:00

 

  • 1
  • 2