Aicina pieteikties uz Seno prasmju darbnīcu Daugavas muzejā

Arī šogad turpinām Seno prasmju darbnīcu ciklu. Jau 10.jūnijā, plkst. 11.00 Daugavas muzejā norisināsies Seno prasmju darbnīca "Meža dravniecība". Latvijas Biškopības biedrības padomes priekšsēdētājs Juris Šteiselis iepazīstinās ar meža dravniecību. Būs iespēja uzzināt, kas ir dzeinis, kā arī iemēģināt roku dzeiņa virves pīšanā. Vienkoču parka meistars Rihards Vidzickis demonstrēs, kā tiek darināta dore.

 Dalībnieku skaits ierobežots, tāpēc aicinām iepriekš pieteikties, rakstot:

  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • zvanot darba laikā uz muzeja t. 67216367

Dalības maksa 4EUR

 
 

Saulgriežu svinības '23 – jau 21. jūnijā

21. jūnijā, plkst. 20.00 aicinām sagaidīt vasaras saulgriežus Daugavas muzejā.
Būs radošā darbnīca, būs danči, būs dziesmas, būs ugunskurs līdz pat pusnaktij! Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savas uzkodas, kādu siltu pledu un jāņu zāles vainagiem. Saulgriežos uzstāsies deju kopa "Ūsa", folkloras kopa "Dandari", kā arī koklētāja Zane Sniķere. Būs iespēja iegādāties dažādu veidu sierus, pie mums ciemosies Lapsu mājas siers un Mazās muižas kazas piena siera ražotāji, darbosies arī ēdināšanas telts.

Ieejas maksa - 2EUR
Sekojiet informācijai par pāsākuma aktualitātēm Daugavas muzeja sociālajos tīklos – Facebook: @Daugavasmuzejs, Instagram: @daugavasmuzejs

Muzeju nakts`23 - jau 13.maijā

No plkst. 20.00 - 23.00 gaidīsim vēlos muzeja apmeklētājus. Šogad iedvesmu esam smēlušies faktā, ka pirms 130 gadiem Doles muižas pēdējā īpašnieka brāļadēls Oskars E. Levis of Menārs izdeva pirmo grāmatiņu - putnu noteicēju - latviešu valodā. Būs iespēja iepazīties ar šo stāstu mazā ekspresizstādē, kur papildus būs informācija arī par šī gada putnu - lakstīgalu. Ekskursijā vērot un klausīties putnus muzeja apkaimē vedīs ornitologs Ruslans Matrozis, bet pie brīvdabas sētas varēs meklēt kādas aktivitātes un arī muzikālās noskaņas. Un kas zina, varbūt būs tā iespēja tumsā izdzirdēt arī lakstīgalu!
Muzeju nakts pasākuma laikā atvērts būs gan muzeja parks, gan pamatekspozīcija ar stāstu par Daugavu, kā arī izstāde "No šķiedras līdz kreklam".
NB! Ekskursijās (19.00 un 20.00) ar ornitologu ir ierobežots dalībnieku skaits, tāpēc uz tām obligāti jāpiesakās iepriekš, rakstot uz e-pastu daugavas.muzejs@inbox.lv, vai zvanot darba laikā t. 67216367.

Gaidīsim Daugavas muzejā arī 4.maijā! Nāc un iepazīsti Latvijas vēsturi ar simboliskās Daugavas palīdzību! Lai saules mūžs Latvijas Republikai!

Izstādē Daugavas muzejā var iepazīt tradicionālos audumu izgatavošanas rīkus

Novembra sākumā Daugavas muzejā atklāta jauna izstāde – “No šķiedras līdz kreklam”. Daugavas muzeja krājumu veido dažādas liecības par Daugavas ielejas un Doles salas iedzīvotāju dzīvesveidu, kas galvenokārt saistās ar zvejniecību. Tomēr, laika gaitā, muzeja krājumu papildinājuši arī etnogrāfiska rakstura priekšmeti par citām ikdienas darbības jomām. Jaunākajā izstādē Daugavas muzeja speciālisti apzinājuši un apkopojuši krājuma priekšmetus, kas sniedz priekšstatu par audumu un apģērbu izgatavošanu. Visi apskatei pieejamie priekšmeti – darba rīki, interjera objekti un audumi –  nāk no Daugavas muzeja krājuma. Izstādi papildina informatīvi teksti par vilnas un linu ieguvi un apstrādi, un konkrēto darbarīku lomu šajos procesos.

Viens no izstādes centrālajiem objektiem ir stelles, kas īpaši šim notikumam ir atjaunotas, papildinātas ar trūkstošajām detaļām un sagatavotas darbam, lai jebkurš interesents varētu pie tām piesēsties un pielikt roku kopīga auduma tapšanā. Steļļu atjaunošanā lielu darbu ieguldīja muzeja speciālists Aivars Siliņš, pēc kura sagatavotās informācijas nepieciešamās detaļas izgatavoja meistars Kaspars Beitiņš, taču stelles aušanai sagatavoja audēja Līva Kaprāle. Šobrīd atspolē uztīta karmīnsarkana dzija, kas pamīšus ar balto veido audumu Latvijas karoga noskaņās, bet pēc svētku mēneša apmeklētāji ir aicināti papildināt audumu ar sevis izvēlētām krāsām.

Īpaši šai izstādei ir sagatavota arī muzejpedagoģiskā nodarbība “No šķiedras līdz kreklam”. Tās ietvaros varēs uzzināt, kā top dzīpars no aitas vilnas un audums no lina stiebra. Nodarbības noslēgumā varēs iemēģināt roku aušanā gan atjaunotajās stellēs, gan mazākā formātā – ar papīra strēmelēm. Nodarbību laiki tiks izsludināti pēc 1. Janvāra.

Izstāde Daugavas muzejā uz Doles salas būs apskatāma līdz 2023.gada maijam.

 

Izdekorēsim Daugavas muzeja parku Lieldienām kopā

Aicinām tuvākus un tālākus ļaudis iesaistīties Daugavas muzeja parka dekorēšanā!

No dažādiem materiāliem izgatavo lielāku vai mazāku dekoratīvu zaķi, kā arī nelielu aprakstu par to. No 3.-8. aprīlim atved zaķi pie mums uz muzeju.
Saņem bezmaksas biļetes uz Daugavas muzeja Lielās dienas svinībām, kas notiks jau 9. aprīlī.