Daugavas muzejs aicina iesniegt savu cenu piedāvājumu lielgabala lafetes remontam

Vēsturiskajam lielgabalam, kas uz Daugavas muzeja teritoriju pirms pusgadsimta tika atvests no Bērzmentes muižas vietas un ir kļuvis par muzeja brīvdabas ekspozīcijas neatņemamu sastāvdaļu, ir nepieciešams lafetes remonts. Lafetes koka elementi ir sākuši trupēt, tādēļ tos ir nepieciešams nomainīt. Koka daļu nomaiņai ir nepieciešamas gan kokamatnieka, gan kalēja prasmes, jo dažu koka detaļu nomaiņa būs iespējama tikai ar atsevišķu metāla daļu nomaiņu.

Muzejs ir sagādājis nepieciešamā izmēra un daudzuma ozolkoka zāģmateriālus, kā arī nodrošinās lielgabala nocelšanu no remontējamās lafetes un uzcelšanu uz saremontētās lafetes. No amatnieka sagaidīsim koka detaļu izgatavošanu pēc esošo detaļu parauga no muzeja sagādātajiem zāģmateriāliem, detaļu pretpuves apstrādi un nomaiņu, metāla detaļu krāsojuma atjaunošanu un remontu, ja tāds ir nepieciešams, remontējamās lafetes un zāģmateriālu transportēšanu no muzeja uz darbnīcu un atpakaļ uz muzeju.

Objekta apskate dabā ir iespējama muzeja darba laikā, apmeklējumu saskaņojot ar Daugavas muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratoru Aivaru Siliņu. Jautājumu gadījumā rakstiet uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Cenu piedāvājumus lūdzam sūtīt līdz 2024. gada 15. martam uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Daugavas muzejs aicina pieteikties Lieldienu našķu tirgum

Aicinām pieteikties pārtikas produktu ražotājus Lieldienu pasākuma našķu tirgum. 31. martā, Daugavas muzejā, Doles salā, no plkst. 11.00 līdz 15.00, norisināsies tradicionālās Lieldienu svinības, kur apmeklētājiem būs iespēja piedalīties tradicionālajās Lieldienu izdarībās, radošajās darbnīcās, dančos, tradīciju izdziedāšanā, kā arī citās aktivitātēs.

Arī šogad vēlamies priecēt mūsu foršos apmeklētājus ar dažādiem našķiem, lai Lieldienās ir prieks arī vēderam!

Pieteikuma anketa: https://forms.gle/wb28UXPXdfbn65FX7

❗️NETIEK NODROŠINĀTS ELEKTRĪBAS PIESLĒGUMS

*Organizators patur tiesības izvēlēties no tirgotāju atsūtītajiem pieteikumiem

Daugavas muzejs izdevis raidierakstu "upes runas"

Pie klausītājiem nonācis Daugavas muzeja raidieraksts “upes runas”, kur uz sarunām tiek aicināti dažādi upju eksperti, lai apspriestu notiekošo Latvijas upēs, īpaši Daugavā, no ekoloģiskā, kultūrvēsturiskā un saimnieciskā skatu punkta. Raidieraksta pirmās sērijas ir tapušas kā papildinājums Daugavas muzeja jaunajai izstādē “Nelegālā zveja”.

Ir iznākušas jau pirmās divas sērijas – ar Kasparu Abersonu, BIOR pētnieku, kas specializējas upju dabisko caurteču un zivju nārstu ceļu jautājumos, un Andri Akmentiņu – rakstnieku, izbijušu sabiedrisko vides inspektoru un makšķernieku. Jau izdotajās raidieraksta ”upes runas” epizodēs runājām par tādiem aktuāliem tematiem kā – kāpēc nēģi ir tāds deficīts un dārga delikatese, par upju ienaidniekiem, par mīlestību pret mūsu pašu upēm, par to, kā var nonākt līdz sabiedriskā vides inspektora amatam, par cilvēku attieksmi pret vides inspektoru, par cīņu pret upju aizsprostiem, par maluzvejnieku tipiem, par aizmirstajiem mazajiem strautiem.

Klausies raidierakstu “upes runas” lietotnē Spotify https://ej.uz/upesrunasSpotify vai Youtube https://ej.uz/upesrunasYoutube

Raidieraksta "upes runas" pirmās trīs sērijas tapušas ar Daugavas Savienības finansiālu atbalstu.

Daugavas muzejā atklāta fotogrāfa Gunāra Bindes apaļajai jubileja veltīta retrospektīva fotogrāfiju izstāde

Daugavas muzejā līdz šī gada aprīlim apskatāma fotogrāfa Gunāra Bindes apaļajai jubileja veltīta retrospektīva fotogrāfiju izstāde, kuru veido fotogrāfijas, kas uzņemtas laikā, kad viņš strādāja Doles vēstures muzejā (1977.-2000. gadu vidum) un piedalījās tā veidotajās ekspedīcijās gar Daugavas krastiem. Pats autors vienmēr izcēlis melnbaltās fotogrāfijas nozīmi – tādēļ arī izstāde veltīta melnbaltajai fotogrāfijai. Savukārt sižetiski jāizceļ G. Bindes uzņemtie, t.s., psiholoģiskie portreti, kuros iemūžināti Daugavas krastu apdzīvotāji. Viņu saistījušas detaļas un netipiski rakursi visos fotogrāfijas žanros, piešķirot fotogrāfijai, kas pēc būtības ir dokumentāla, arī dziļu māksliniecisko vērtību. Gunāra Bindes fotonegatīvu un fotogrāfiju kolekcija ir būtiska Daugavas muzeja krājuma sastāvdaļa, kas kopā veido aptuveni piekto daļu no visa Daugavas muzeja 56 316 vienību lielā krājuma.

Daugavas muzejs sveic svētkos

Daugavas muzejā atklāta izstāde "Nelegālā zveja"

Daugavas muzejā atklāta izstāde "Nelegālā zveja: Zvejniecības likuma pārkāpšana no 20.gs. sākuma līdz mūsdienām". Izstāde apkopo Daugavas muzeja krājuma priekšmetus, privātkolekciju zvejas rīkus un liecības par maluzvejniecību iekšzemes ūdeņos 20./21.gadsimtā. Izstādes mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību vienam no Latvijas ekonomiskajiem un ekoloģiskajiem resursiem – zivīm, un nelegālajām metodēm, ar kādām šis resurss tiek apdraudēts. Izstādes autore ir Inese Kupšāne, kurators – Aivars Siliņš.

Izstāde būs apskatāma līdz nākamā gada septembrim.