Izdekorēsim Daugavas muzeja parku Lieldienām kopā

Aicinām tuvākus un tālākus ļaudis iesaistīties Daugavas muzeja parka dekorēšanā!

No dažādiem materiāliem izgatavo lielāku vai mazāku dekoratīvu zaķi, kā arī nelielu aprakstu par to. No 3.-8. aprīlim atved zaķi pie mums uz muzeju.
Saņem bezmaksas biļetes uz Daugavas muzeja Lielās dienas svinībām, kas notiks jau 9. aprīlī.


Iešūpo Lieldienas kopā ar Daugavas muzeju

9. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 15.00, muzeja parkā norisināsies Lielās dienas tradicionālās izdarības, taču uz našķu tirdziņu pulcēsies mājražotāji. Svinību laikā kopīgi izzināsim Lieldienu tradīcijas un izdziedāsim pavasari kopā ar folkloras draugu grupu “Brička”, krāsosim un ripināsim olas, nodosimies radošajām darbnīcām un tradicionālajām Lieldienu spēlēm, šūposimies, kopā vārīsim zupu uz ugunskura, veidosim skaistāko olu izstādi un spēlēsim Lieldienu mīklu spēli. 

Aicinām ņem līdzi savu visskaistāko olu izstādei, to būs iespējams iemainīt pret Lieldienu krustvārdu mīklu.
Lūdzam ņemt līdzi arī kādu rakstāmpiedrumu, kas noderēs kādā no aktivitātēm.

Daugavas muzejs aicina ikvienu Salaspils novada iedzīvotāju vai viesi iegriezties pie mums - burvīgajā Doles muižas parka teritorijā, lai atpūstos, būtu kopā un baudītu gan svinību, gan paša muzeja un tā teritorijas pavasarīgo atmosfēru.

Ieejas maksa Lieldienu pasākumā – 1 EUR

Sekojiet informācijai par Lielās Dienas aktualitātēm Daugavas muzeja sociālajos tīklos – Facebook: @Daugavasmuzejs, Instagram: @daugavasmuzejs

Izstādē Daugavas muzejā var iepazīt tradicionālos audumu izgatavošanas rīkus

Novembra sākumā Daugavas muzejā atklāta jauna izstāde – “No šķiedras līdz kreklam”. Daugavas muzeja krājumu veido dažādas liecības par Daugavas ielejas un Doles salas iedzīvotāju dzīvesveidu, kas galvenokārt saistās ar zvejniecību. Tomēr, laika gaitā, muzeja krājumu papildinājuši arī etnogrāfiska rakstura priekšmeti par citām ikdienas darbības jomām. Jaunākajā izstādē Daugavas muzeja speciālisti apzinājuši un apkopojuši krājuma priekšmetus, kas sniedz priekšstatu par audumu un apģērbu izgatavošanu. Visi apskatei pieejamie priekšmeti – darba rīki, interjera objekti un audumi –  nāk no Daugavas muzeja krājuma. Izstādi papildina informatīvi teksti par vilnas un linu ieguvi un apstrādi, un konkrēto darbarīku lomu šajos procesos.

Viens no izstādes centrālajiem objektiem ir stelles, kas īpaši šim notikumam ir atjaunotas, papildinātas ar trūkstošajām detaļām un sagatavotas darbam, lai jebkurš interesents varētu pie tām piesēsties un pielikt roku kopīga auduma tapšanā. Steļļu atjaunošanā lielu darbu ieguldīja muzeja speciālists Aivars Siliņš, pēc kura sagatavotās informācijas nepieciešamās detaļas izgatavoja meistars Kaspars Beitiņš, taču stelles aušanai sagatavoja audēja Līva Kaprāle. Šobrīd atspolē uztīta karmīnsarkana dzija, kas pamīšus ar balto veido audumu Latvijas karoga noskaņās, bet pēc svētku mēneša apmeklētāji ir aicināti papildināt audumu ar sevis izvēlētām krāsām.

Īpaši šai izstādei ir sagatavota arī muzejpedagoģiskā nodarbība “No šķiedras līdz kreklam”. Tās ietvaros varēs uzzināt, kā top dzīpars no aitas vilnas un audums no lina stiebra. Nodarbības noslēgumā varēs iemēģināt roku aušanā gan atjaunotajās stellēs, gan mazākā formātā – ar papīra strēmelēm. Nodarbību laiki tiks izsludināti pēc 1. Janvāra.

Izstāde Daugavas muzejā uz Doles salas būs apskatāma līdz 2023.gada maijam.

Aicinām pieteikties pārtikas produktu ražotājus dalībai Lieldienu našķu tirgū

Aicinām pieteikties pārtikas produktu ražotājus dalībai mūsu Lieldienu pasākuma našķu tirgū. 9. aprīlī, Daugavas muzejā, Doles salā, no plkst. 11.00 līdz 15.00, norisināsies tradicionālās Lieldienu svinības. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcas, kā arī citās aktivitātes. Šogad rīkosim arī našķu tirdziņu, lai apmeklētāji varētu baudīt Lieldienu vēderpriekus. 


Pieteikuma anketa: https://ej.uz/tirgusanketa
Saziņai: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.


NETIEK NODROŠINĀTS ELEKTRĪBAS PIESLĒGUMS
*Organizators patur tiesības izvēlēties no tirgotāju atsūtītajiem pieteikumiem

 
 

DROŠĪBAS DARBNĪCA 2.0 JAU 28. JANVĀRĪ

Tā kā mums tik ļoti patika Jūs satikt pagājušajā sestdienā, mēs izsludinām drošības darbnīcu 2.0! Aicinām jūs uz mākslinieces Madaras Peisenieces vadītu drošības darbnīcu 2.0, kuras dalībniekiem būs iespēja uz pāris stundām kļūt par arhitektiem ar šamaniski terapeitisku noslieci. Iepriekšēja sagatavotība nav nepieciešama.

  • Par cik darbošanās ar mālu, lūgums ierasties drēbēs, kuras nav bail sasmērēt.
  • Darbnīcas ilgums - 2 stundas
  • Dalības maksa - ieejas biļete Daugavas muzejā

Dalībnieku skaits ierobežots, tāpēc aicinām iepriekš pieteikties, rakstot:

  • Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript. 
  • mūsu Facebook vai Instagram;  
  • zvanot darba laikā uz muzeja t. 67216367

Pasākumu atbalsta Salaspils novada pašvaldība

Drošības darbnīca ar Madaru Peisenieci

14. janvārī Daugavas muzejs aicina uz māla veidošanas darbnīcu ar mākslinieci Madaru Peisenieci. Drošības darbnīcas dalībniekiem būs iespēja uz pāris stundām kļūt par arhitektiem ar šamaniski terapeitisku noslieci. Darbnīca paredzēta jebkura vecuma cilvēkiem. Iepriekšēja sagatavotība nav nepieciešama. Par cik būs darbošanās ar mālu, lūgums ierasties drēbēs, kuras nav bail sasmērēt.

Darbnīcas ilgums - 2 stundas
Dalības maksa - ieejas biļete Daugavas muzejā
Dalībnieku skaits ierobežots, tāpēc aicinām iepriekš pieteikties, rakstot:
Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript., Facebook un Instagram @daugavasmuzejs
• zvanot darba laikā uz muzeja t. 67216367

Pasākumu atbalsta Salaspils novada pašvaldība.